Opinie o naszym psim przedszkolu

 

Czy na kursie uzyskałeś/uzyskałaś wyczerpujące informacje dotyczące wychowania Twojego Sczeniaka? Jeśli nie, czego zabrakło?

„Tak, wiele cennych porad.”

„Tak, uzyskałam wyczerpujące informacje.”

„Mimo, że część informacji była mi już znana, na kursie przede wszystkim można było zastosować wiedzę w praktyce i skorygować błędy, myślę że wszystkie najważniejsze tematy zostały poruszone, nie wiem czy coś bym dodała (do części praktycznej, bo wiadomo że mówić o psach można w nieskończoność).”

„Na kursie zdobyłam wszelkie niezbędne informacje z zakresu wychowania i szkolenia mojego psa, a także wiele ciekawych uwag i wskazówek dotyczących szeroko rozumianego opiekowania się i dbania o mojego pupila.”

 

Co podobało Ci się na kursie?

„Sposób prowadzenia, wstępne spotkanie z prezentacją, tory przeszkód dla psów, możliwość zabawy dla szczeniąt, rozmowy na konkretne problemy, rady.”

„Bardzo mi się podobało, szkoda że tak krótko, dużo fajnej zabawy.”

„Szkolenie metodą pozytywną, indywidualne podejście, mała grupa, miła atmosfera, pomysły na zabawy z psiakiem. Najbardziej pouczające jest obserwowanie podejścia p. Agnieszki do psów :) Dziękuję.”

„Nauka różnych komend, fachowe porady prowadzącej, wspólne rozwiązywanie sytuacji problemowych.”

„Miła, kameralna atmosfera. Możliwość zadawania pytań, wymiany poglądów. Jasno i precyzyjnie wydawane polecenia, co i w jaki sposób ćwiczyć.”

„Kameralność; indywidualne podejście do każdego psa; poświęcenie większej ilości czasu na zajęcia; udzielanie odpowiedzi na pytania i zagadnienia związane z psem, nie tylko z tresurą.”

„Miejsce – w miarę odizolowane od przeszkadzających czynników. Czas trwania zajęć – nie za krótkie, nie za długie. Indywidualne podejście – każdy mógł wypytać i uzyskać pomoc w problemach poszczególnych psiaków. Informacje dodatkowe w mailach. Pomysły na zabawki w domu.”

„Uczestnictwo w Psim Przedszkolu było dla nas interesującą i inspirującą przygodą :) Najbardziej podobała nam się praktyczna forma zajęć oraz dostosowanie tempa pracy do możliwości danej grupy psiaków. Każde zajęcia przygotowane były w sposób kreatywny i ciekawy, przez co byliśmy zmotywowani do pracy z naszym psiakiem w ciągu tygodnia. Poza tym mogliśmy na bieżąco obserwować postępy w przyswajaniu nowych komend i zachowań. Niebywałym atutem Psiego Przedszkola była fachowa i rzeczowa wiedza Pani Agnieszki - serdecznie dziękujemy za wszystkie rady i wskazówki :)”

 

Co chciałbyś/chciałabyś zmienić?

„NIc !!! :)”

„Na dzień dzisiejszy nic. Prowadząca profesjonalnie podchodzi do tematu. Wiedza teoretyczna, przekazywanie dodatkowych informacji i porad, sposób pracy z psami wszystko bardzo kompetentnie, zrozumiale i profesjonalnie. Dziękuję."

„Wprowadzenie więcej ćwiczeń na oduczanie złych zachowań.”  


 

 

 

Części problemowych zachowań nie da się oduczyć czy „naprawić” jedynie za pomocą konkretnego ćwiczenia. Wymagają one od nas szerszego działania, bierzącego zarządzania sytuacją i zmiany naszego podejścia do postępowania ze szczenięciem. Dlatego w trakcie trwania kursu chętnie oferujemy swój czas, indywidualnie doradzając, jak poradzić sobie ze zgłaszanym problemem. Być może także nie było Państwa na jednym czy dwóch spotkaniach, na których „przerabialiśmy” akurat interesujące Was ćwiczenia, i stąd wrażenie niedostatecznej ich ilości. Wiele z ćwiczeń, których uczymy Was na psim przedszkolu, ułatwia opanowanie trudnych zachowań, dlatego też w zaspokojeniu Państwa potrzeb bardzo pomogłoby nam doprecyzowanie, o jakie konkretnie zachowania chodzi.

 

 

 

 

 

 

„Nic.”

„Myślę że mogłaby pomóc np. szczegółowa rozpiska tygodniowa ćwiczeń które należy wykonać w domu, bo jednak łatwo się zapomina zmiany czy sposób nagradzania w komendzie i może zwiększyło by to obowiązkowość kursantów w ich wykonywaniu :) (podobnie jak rozpiska w mailu ale z ilością powtórzeń, zmiana nagradzania na każdy dzień tygodnia do poćwiczenia w domu).”

 


 
 


 

 

 

 

Każdy psiak zaczyna przygodę w naszej szkole na innym etapie rozwoju oraz innym etapie szkoleniowym. Część z nich ma już za sobą pierwsze ćwiczenia posłuszeństwa w domu ze swoim opiekunem. Ich postępy w nauce oraz możliwości skupienia uwagi także są sprawą osobniczą. Państwo również macie różną wiedzę i przygotowanie do pracy ze szczenięciem. By zaspokoić te potrzeby staramy się w trakcie zajęć indywidualnie podejść do każdego z Was, obserwując na bieżąco Waszą pracę i służąc wskazówkami. Niestety nie są to zajęcia jednoosobowe, a naszą uwagę musimy dzielić między kilkoro uczestników. Ze względu na to, bardzo trudno byłoby nam napisać szczegółowy plan pracy, ponieważ miałby on w dalszym ciągu charakter ogólny. Dla jednych z Państwa taka rozpiska na dany dzień tygodnia byłaby w sam raz, dla części byłaby za prosta, a dla reszty za trudna do zrealizowania. „Osobiste” plany treningowe wymagałyby kończenia każdego spotkania indywidualną konsultacją i wspólnym ustaleniem szczegółowego harmonogramu pracy na każdy dzień nadchodzącego tygodnia. Taka możliwość byłaby wspaniałym doświadczeniem, niestety przekracza zarówno nasze, jak i z pewnością Wasze, możliwości czasowe oraz organizacyjne (wiemy jak trudno jest wam zachować „dyscyplinę” w regularnym uczęszczaniu na zajęcia oraz codziennej pracy z psem, która jest podstawą Waszego sukcesu). Liczymy na to, że podczas zajęć uważnie słuchacie naszych wskazówek. Zawsze w ich trakcie możecie prosić nas o pomoc, jeśli coś sprawia wam kłopot lub chcecie „przejść na wyższy poziom”. W czasie trwania kursu możecie także kontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. Obiecujemy jednak, że postaramy się, by wysyłane Wam co tydzień rozpiski ćwiczeń były, w miarę naszych możliwości, bardziej szczegółowe :)