Nasza filozofia


Psiaki Poznaniaki to szkoła, w której na psie zachowania psa patrzymy całościowo, zamiast skupiać się wyłącznie na eliminowaniu tych niepożądanych. Istotna jest dla nas Wasza wspólna relacja, więź, zrozumiała komunikacja, zaspokajanie potrzeb psa i emocje jakie przeżywa, bo to te elementy zebrane razem są kluczem do zmiany kłopotliwych zachowań.
 
W naszej pracy często nie ma łatwych i szybkich rozwiązań. Każdy pies jest wyjątkowy i wymaga cierpliwości oraz indywidualnego podejścia, pozbawionego przemocy fizycznej i psychicznej. Dlatego nie akceptujemy stosowania łańcuszków zaciskowych, kolczatek czy obroży elektrycznych oraz szarpania, bicia, podduszania czy przygniatania do ziemi. Nie chcemy zdominować Twojego psa. Chcemy, byś stał się jego mądrym Przewodnikiem, któremu ufa i na którym polega, który rozumie jego potrzeby i ograniczenia, i który wie, jak pomóc mu w trudnych dla niego sytuacjach.
 
Chcemy byś zrozumiał, że winni jesteśmy naszym Psom zrozumienie ich świata oraz poszanowanie ich potrzeb. Jesteś odpowiedzialny za swojego psa, bo On ma tylko Ciebie! Jesteś całym Jego światem i to od Ciebie zależy, czy będzie wiedział, jak się w nim poruszać.

Niech rozsądek i konsekwencja będą z Tobą! Powodzenia!